I některé autožárovky W5W se vyrábí s prodlouženou životností

Potkávací a dálková světla

Nejpoužívanější světelné zdroje v automobilech jsou autožárovky pro potkávací a dálková světla. Tyto výrobky dodává na trh několik desítek výrobců a orientace v nich není zrovna snadná. Jde totiž o to, že se mezi sebou odlišují v jakosti, v parametrech osvitu i v délce životnosti. Zákon stanoví pro přidělení homologační registrace pouze hodnotu světelného toku, příkonu a jmenovitého napětí, ale jak intenzivní a dlouhý světelný kužel můžete očekávat, a také jakou barvu světla, je již bez záruky. Tu poskytují obvykle renomovaní výrobci, např. Philips, Osram nebo Bosch, kteří i ve svém vlastním zájmu garantují standardní vlastnosti svých výrobků, anebo dokonce nabízí sofistikovanější řešení. Jako jeden z příkladů můžeme uvést Osram Night Breaker Laser, který se stal nejprodávanějším typem autožárovek vzhledem k jeho přijatelné ceně a nadstandardním podmínkám, jaké svým zákazníkům nabízí. jízda za snížené viditelnosti v zimě

Parkovačky

Pro přední parkovací světla se nasazují do světlometů žárovky označované jako W5W Lightpark.cz. Vzhledem k jejich velmi nízké ceně, která většinou nepřesáhne dvě desítky korun, nemá prakticky význam nakupovat neznačkové výrobky, kde nemáte garantovanou ani životnost, a v některých případech ani záruční podmínky. Vyplatí se sáhnout po nějakém osvědčeném typu, např. od výrobce Osram. Ten přišel na trh s inovací v podobě tzv. Ultra life modelů s prodlouženou životností. palubní deska automobiluCena těchto autožárovek se pohybuje kolem třiceti korun a je mnohem efektivnější mít ve světlometech výrobek, který bude sloužit spolehlivě minimálně pět let.
Většina současných vozů má konstruované světlomety tak, že je výměna vadných žárovek náročná a obvykle vyžaduje zásah servisního technika. Investicí do modelu Osram Ultra life W5W ušetříte finance za práci technika a také drahocenný čas, strávený s vozem v servisu.