Dost bylo sezení doma, je čas vyrazit ven

Všichni to známe, vezmeme mobil do ruky a začneme bezmyšlenkovitě projíždět sociální sítě. Jedna kamarádka je právě někde na dovolené, kamarád sdílí fotky z výletu a kolega z práce zrovna nakupuje. Příběhy lidí na internetu vypadají tak skvěle, že se jich občas nemůžeme nabažit a tak strávíme polovinu dne nad tím, jak se mají všichni dobře a my špatně. A tak se zbylou polovinu dne topíme ve svých myšlenkách na to, jak je náš život nudný a nezáživný.

blondýna s fotoaparátem

Proč nemůžeme být tak šťastní, jako naši internetoví přátelé?

Odpověď byste určitě našli. Ovšem nejprve je třeba odložit mobil. Problémem dnešního životního stylu lidí je, že jejich mobilní telefon se pomalu stává jejich součástí a postupně se ponořují do světa internetové "reality". Jenže na internetu není vše tak růžové, jak se na první pohled zdá. Tak proč se trápit něčím, o čem ani nevíme, jestli je pravda? A proč se nad tím vůbec pozastavovat?

Řešení spokojeného života, je prostě a jednoduše ŽÍT. Dejte si ale pozor na to žít a přežívat.
cyklistka se psem

Místo sezení doma v obýváku na gauči si třeba sbalte piknikový koš s jídlem, deku a vyrazte s kamarády na piknik. Nasaďte postroj psovi a zajděte na hodinovou procházku někde do přírody. Vyhrabejte z půdy rakety na badminton, pod ramenem chytněte drahou polovičku a zahrajte si spolu.

Všechny tyhle aktivity a plno dalších má svoje kouzlo a to hlavně v tom, že oživí každodenní zajetý stereotyp, udělají vás šťastné a rozhodně nebudete litovat. A co víc, můžete to pak být vy, kdo tentokrát vytáhne mobil, udělá si památeční fotku a sdílí ji na sociálních médiích.

Nebuďme ti, kteří se litují a z pohodlí křesla závidí profilům na internetu. Buďme ti, kteří žijí život na plno, nesedí doma na zadku a jen přemýšlí nad tím, co by, kdyby.

Najděte si aktivitu, která vám bude sedět, a budete si ji užívat, takže se stane pravidelným potěšením. Změňte svůj životní styl a také postoj a názor na něj.