Jak se zahřát v mrazivých teplotách

Po velkém množství na zimu velmi teplých dnů konečně přišlo to, čím se zima vyznačuje – mráz a chlad. Srdce majitelů skiarealů zaplesala, milovníci zimy se radují spolu s nimi, ale co ti ostatní? Nízké teploty přežívají v teplém kabátu, ve kterém se i přes všechny snahy moc nezahřejí. Jak ale s tímto zapeklitým problémem konečně zatočit a udržet si tepelný komfort i přes chladné počasí?

Zimní odpočinek

Oblečení

Pokud víte, že nízké teploty opravdu nejsou nic pro vás, zkuste alespoň na delší vycházky nejnovější módní výstřelky upozadit. Ve většině případů se totiž jedná o takové kousky, které sice moc pěkně vypadají, ale vás vůbec nezahřejí. Vrstvení oblečení dejte přednost před jednou teplou bundou a klasickým trikem. A nakonec, pokud se chcete zahřát opravdu všude, vsaďte na teplé ponožky a zateplené spodní prádlo C-store.

Horké nápoje a polévky

Asi sami víte, že nic vás nezahřeje lépe, než pořádně teplý čaj či káva. Při procházkách je pro zachování teploty po delší dobu nalijte do termohrnku či termosky a můžete vyrazit! Vhodné je naopak vynechat ledové nápoje a zmrzlina by vás ve venkovních mrazech ani neměla napadnout. Naopak krémová polévky se spoustou zeleniny či pořádná česnečka vám budou také schopny prokázat velkou službu.

Strom v zimě

Hřejivé polštářky

Nakonec se vyplatí vsadit na oblíbený hit minulých zim – nahřívací polštářky. Polštářek se jednoduše vloží do vařící vody a po stisknutí kovového tělesa v jeho vnitřní části začne měnit svůj stav v teplou vychytávku, která se vám bude hodit zvláště ve chvíli, kdy vaše ruce mrznout i v těch nejteplejších rukavicích. Rozhodně se zimních teplot nemusíte bát. S několika jednoduchými kroky je lze vydržet, a to i pokud jste na toto roční období zvláště citliví. A kdyby ani toto nepomohlo, jaro se svým oteplením se s každým dalším uplynulým dnem blíží rychleji a rychleji.