Zásilky se musí zabalit

Někdo potřebuje služby pošty nebo nějaké kurýrní služby často, někdo jenom občas a někdo třeba i jenom výjimečně. Protože dneska už se neposílají tak často obvyklé dopisy, ty už nahradily e-maily a SMS zprávy, ale balíky se zkrátka poštou musí posílat dodnes, pro ty ještě teleportaci nebo jinou alternativní dopravu nikdo nevymyslel.pták nesoucí obálku
A určitě víte, jak to vypadá, když se zabaluje balík amatérsky. To se vezme to, co se má zabalit, vloží se to do kartonové krabice, volný prostor v ní se vycpe třeba zmačkanými novinami nebo něčím podobným, pak se to dobře zalepí a aby to vypadalo jako balík, obalí se to ještě balicím papírem, znovu zalepí a napíše se na to adresa.
Dá se to tak udělat, ale není to zrovna ideální. Dlouho to trvá, materiál, kterým je vyplněný nevyužitý prostor v krabici, také něco váží a i za něj se tedy musí platit poštovné, a ani sám papír nebo kartón není dokonalý v tom, že je promokavý a kdo ví, k čemu tak cestou může dojít. Takže je mnohem lepší, když se pořídí pro poslání textilií, tiskovin nebo podobných zásilek raději barevné obálky. Ty jsou přece daleko výhodnější. Do těch se zásilka jednoduše zasune, obálka se jednoduše zalepí a je to. Rychle, pohodlně, bez zbytečných výdajů. Co je vevnitř, to je skvěle ochráněné před vnějšími vlivy, zůstane to tam na svém místě. A jestli mají takové obálky nějakou nevýhodu, pak je to i jejich výhoda, a sice to, že se nedají zalepovat opakovaně. Jakmile se jednou uzavřou, jsou kvalitním lepidlem tak dobře zalepené, že už je nikdo neotevře a znovu nezavře.barevné obálky
Tyhle obálky jsou navíc i neprůhledné, což je další z jejich předností. Nikdo nepovolaný se v průběhu celé přepravy nedozví, co je uvnitř, a tak to má být, i když nejde o posílání ničeho tajného nebo zakázaného. Prostě do toho nikomu nic není a je to.
A tak se dají v takové obálce poslat všechny věci, které jsou nerozbitné. Stačí si takové obálky pořídit a stanou se pro každého neocenitelným pomocníkem.

4/5 - (2 votes)