ASHAMPOO DISK SPACE EXPLORER 2018

Kapacity pevných disků v průběhu času narůstají, nicméně stejně tak narůstá objem na ně ukládaných dat. Dříve nebo později tak každý začne řešit otázku nedostatku místa na úložišti. Možnosti jsou v podstatě dvě. Buď smažeme či přesuneme nějaká data, nebo si pořídíme nový disk s větší kapacitou. Pokud se rozhodneme jít první cestou, pak se vám může hodit vědět, jaká data zabírají nejvíce místa. Právě s tímto úkolem může pomoci webová aplikace Ashampoo disk Space Explorer 2018.

zpracování grafů
Charakteristika aplikace

– Plnou verzi této aplikace najdeme na C-zóně.
– Po instalaci a prvním spuštění, budete požádáni o zadání vaší e-mailové adresy, na kterou vám následně přijde zpráva s aktivačním odkazem.
– Aplikace komunikuje česky, což významně usnadňuje její ovládání.
– V prvním kroku budete vyzváni k výběru disku, který budete chtít prozkoumat. Výsledek je potom prezentován jak ve formě koláčového grafu, tak i ve formě tabulky, kterou lze řadit podle počtu složek, počtu souborů nebo celkové velikosti.
online aplikace
– Složkami lze procházet podobně jako v Průzkumníkovi, zde však navíc budete mít k dispozici informace o jejich velikosti. Rychleji tak odhalíte, která složka zabírá nejvíce místa. Po klepnutí pravým tlačítkem myši si jí můžete zobrazit v Průzkumníkovi a dále s jejím obsahem pracovat, například ho smazat nebo přesunout na jiné úložiště.
– V horní nástrojové liště najdete dvě rozbalovací nabídky. V té první volíte, které grafy mají být zobrazovány, ve druhé pak můžete filtrovat soubory podle typů, jako obrázky, videa, archivy, dokumenty a další.
– Tímto způsobem snadno zjistíte, které složky a soubory zabírají nejvíce místa, a pak můžete tedy přijmout vhodné následné opatření.

Proto každému, kdo vlastní již nějaký ten rok, doporučujeme čas od času tuto aplikaci použít a udělat si ve svém počítači pořádek.