Chytrá komunikace pro chytré lidi

Na trh chytrých telefonů vstupuje čím dál více zahraničních firem kromě těch stálých, mezi nejnovější „průkopníky“ nyní patří také čínská společnost, která se svými chytrými telefony Xiaomi note doslova ovládla místní trh. Nejen tato zdravá konkurence tlačí cenu techniky dolů, to však samozřejmě neplatí u dnes již tradičního hegemona na poli chytrých telefonů, zejména s nejnovějším Iphone X a Iphone 8, na jejichž cenu nemají tyto ostatní produkty vůbec žádný vliv.
telefon a jablko 

Neměnná cena

Jak už je avizováno výše, Iphone 8 a 10 má dle uživatelů a recenzentů, co se týče ostatních telefonů, stále velmi velký náskok, avšak některá technická řešení a zpracování jsou spíše úsměvná a v očích uživatelů ostatních značek spíše vzbuzují úsměv, zejména nešťastné umístění portu napájení nebo například tolik nenáviděný speciální port na sluchátka tak nějak stále šumí a zůstává relevantní i u těchto nových modelů – na ceně či uživatelské oblíbenosti se to nijak neprojevilo, s nejnovějším produktem, který dovršil ceny skoro tisíc dolarů. Zdali je to skutečně pro běžného uživatele dobré řešení, to se asi ponechává na každém z nich, avšak stále se iphone společně s dalšími produkty těší velké oblibě zejména u podnikatelů a byznysmenů, neboť splňuje jejich požadavky jak na design, tak na jakýsi vyšší stupeň ochrany u soukromých údajů a dat ze strany společnosti.
mobil na knize

Drtič konkurence

Asijský i světový trh však, na úrovni slabších a cenově dostupnějších chytrých telefonů, rozdrtila právě čínská značka, která se začala valit. Technické provedení například výše zmíněného Xiaomi redmi note 4 není až tak úplně špatné, ba právě naopak je velmi kvalitně zpracováno, stejně tak dokáže konkurovat tradičnějším značkám záběrem fotoaparátu a přední kamerou, uživatelským rozhraním a dalšími vychytávkami, které bezesporu překvapily všechny, kteří se na tomto trhu pohybují již delší dobu. Díky svojí dostupné ceně i pro běžného člověka tak vytváří velkou „sílu na trhu“, se kterou musí ostatní společnosti u svých produktů počítat.