Bez erotiky bychom žili nesmírně nudný život

Ve filmu „Jak básníci přicházejí o iluze“ je stroze řečeno, že údajně, citujeme: „je pohlavní akt z genetického hlediska pouhou výměnou informací“. Rádi bychom vám však připomněli, že má mnohem hlubší podtext. Do hry totiž zasahují naše pocity, a ty jsou spojeny přímo s naší duší. Z duchovního hlediska je sexualita a erotika zcela přirozeným a spontánním projevem radosti mezi dospělými lidmi. Nemáme totiž pohlavní orgány a všechny další erotogenní zóny jen pro to, abychom plodili potomstvo, sex a prožívání erotiky jsou jedním z důvodů, proč vlastně žijeme, a proč vytváříme svou vlastní realitu.

ženské nohy

Erotika je energie

Erotika je vlastní nám všem, protože každý z vás chce prožívat něco krásného, radovat se ze života a být také milován někým druhým. Mohli bychom vám zároveň připomenout jeden slavný citát od spisovatele E. M. Remarque: „Člověk bez lásky je jako mrtvola na dovolené“. Bez erotiky a bez lásky by byl život děsně otravný, nudný, nezáživný, a žili bychom jen z jakési „povinnosti“ přežít. Vždyť smyslem života je prožívat, cítit, být vědomou bytostí, radovat se ze svých vlastních svobodných rozhodnutí.

nahá dívka

Součástí erotiky jsou také doteky na lidském těle, a to zejména na erotogenních zónách. Těm se věnují i erotické masáže, a to velmi důkladně. Je to jakási předehra před samotným vyvrcholením, i když tu samozřejmě nejde o klasický pohlavní styk, ovšem právě zde si mohou lidé uvědomit, jak důležitou součást hrají v sexu doteky, něha, hlazení a prožívání tělesné rozkoše pomocí citlivých nervových zakončení.

Máte-li zájem o erotické masáže, můžete masérku oslovit s prosbou, aby se věnovala částem vašeho těla, které vám navozují vzrušení, a mohou to být i docela opomíjené oblasti, jako např. záda a zátylek, vlasatá část hlavy, třísla nebo chodidla. Erotická masáž se tedy nemusí odvíjet pouze od masáže penisu.