Znečištění ovzduší

Ekologie se dnes skloňuje ve všech pádech. Emise, jakožto znečištění ovzduší, vznikají jak v továrnách, tak i z výfukových plynů našich aut i v komínech po spalování v kotlích, které vyhřívají naše domy.

Každé auto musí pravidelně na technickou kontrolu, bez ní s autem do silničního provozu nesmíte. Ne všude na světě je tato povinnost a po pravdě, možná na tom něco bude. Ve státech, kde nemusíte na technické kontroly platí, že za automobil je zodpovědný řidič, což v praxi znamená, že můžete jezdit s jakýmkoliv autem v jakémkoli stavu, ale v momentě, kdy způsobíte nějakou autonehodu, jde všechna zodpovědnost na vás.

emise

Součástí technické kontroly je i měření emisí. Výfuk a celá výfuková soustava je součástí každého auta se spalovacím motorem. Výfuková soustava většinou obsahuje tlumič hluku, katalyzátor a chladič 03l131512cf Woocar.

Výfukovou soustavu nepotřebují elektromobily. Má to však jednu nevýhodu. Pokud jede auto bez výfuku, je nehlučné a snadno se může stát, že jej chodec jednoduše nezaregistruje. Proto i některé elektromobily mohou mít výfuk a v něm něco jako reproduktor, který bude simulovat zvuk skutečného výfuku. O tom, jak výhodné a ekologické jsou elektromobily můžeme vést spory, ale těžko říct, jak zvládne naše elektrorozvodná síť zátěž elektromobilů. Zvlášť když cena energií neuvěřitelně roste a její výroba se má ubírat k přírodním zdrojům.

Znečišťování ovzduší je jistě velký problém, ale řada podniků už dávno neprodukuje tolik škodlivin jako na konci minulého století.

emise

Jako jednotlivci asi moc kvalitu ovzduší neovlivníme. Můžeme si instalovat v naších rodinných domcích kotle, ve kterých budeme používat ekologické palivo. Můžeme si kupovat nová auta, které budou splňovat emisní limity pro výfukové plyny, ale hlavní znečištění bude stále na velkých podnicích. A ty už na ekologii pracují nějaký ten rok.