Co je to analýza klíčových slov

Není třeba říkat, že každá firma, i ta nejmenší, byla založena především za účelem vydělávání peněz. A to bez ohledu na svou velikost. Je to stejné jak pro malé rodinné firmičky, tak pro velké nadnárodní koncerny.

Avšak k tomu, abychom dosáhli zisku, a ideálně aby se tento stále zvyšoval, potřebujeme především udržet si stávající zákazníky a lákat stále nové. To však není ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, zvláště když vezmeme v úvahu, že se naše konkurence snaží o to samé.

seo1

K tomuto účelu používáme nejrůznější marketingové strategie. Obvykle se jedná o kombinaci několika propagačních technik, které se navzájem doplňují tak, aby jejich výsledný společný efekt byl co největší.

Jednou z těchto metod propagace, která není mezi širokou veřejností příliš známá, je i metodika SEO. Jedná se o úpravu internetových stránek firmy tak, aby se po zadání určitého slova či fráze do některého z mnoha internetových vyhledávačů objevil její odkaz v seznamu výsledků na některém z prvních míst.

Cílem je zvýšit návštěvnost oné webové stránky, neboť každý z těchto návštěvníků je potenciálním zákazníkem, a čím více jich je, tím je větší pravděpodobnost, že si některý z nich něco koupí. A tím se samozřejmě zvyšuje zisk firmy.

seo2

Jak ale zjistit, která slova či fráze máme použít? K tomu nám slouží analýza klíčových slov. Jedná se o proces, při kterém se zjistí, která slova či výrazy jsou, co se týče daného oboru, nejvíce vyhledávány, a také jak často.

Její správné provedení je základem metodiky SEO. Bez něj by nemohla dobře fungovat. Je tedy jen dobře, pokud jí budeme věnovat patřičnou pozornost. Chyba zde by totiž mohla zmařit celé úsilí velké řady lidí, a způsobit tím pádem firmě nakonec i ztráty.

To samozřejmě nikdo nechce. Proto je třeba si uvědomit důležitost této analýzy a podle toho k ní i přistupovat. Věřte, že tím rozhodně neprohloupíte.