Garáž může být součástí domu

Garáž vždycky sloužila jako takový příbytek pro motorová vozidla a také tak trochu jako skladiště všech potřebných věcí pro jejich potřebnou údržbu. Většinou postávala nedaleko domu nebo ve městě na prostranství, kde se tyto objekty nacházely. Dnes je to trochu jiné. Zvykli jsme si na určitý komfort a také pohodlí. Garáže si většinou budujeme rovnou s výstavbou rodinného domku, a pokud to zrovna není možné, tak alespoň co nejblíže domova. Také se jedná o poměrně komfortní multifunkční prostory, které se dají využít i jiným způsobem, než jen pro stání motorových vozidel. Pokud bude garáž součástí stavby, tak je třeba dbát na bezpečnostní pravidla a také řádné zabezpečení. Nicméně zajet přímo do domu se především ocení při nepřízni počasí.

garáž u domu

Zabezpečení musí být dostatečné

Domov má být bezpečným místem a tak je třeba mu najít pořádné zabezpečení. U vchodu budou samozřejmostí kvalitní vchodové dveře, ale stejným způsobem se musí přistupovat i ke garážovým vratům. Je přirozené, že se musí počítat s nimi pokud možno již při výstavbě, aby se vytvořil dostatečně velký prostor, do kterého se budou instalovat. Kdo má přece jenom méně volného místa, tak nemusí truchlit, všechno by mohly vyřešit sekční vrata, která skutečně moc prostoru nepotřebují, jelikož se vysouvají nahoru pod strop garáže. Přesto je třeba dodržet nějaké potřebné parametry pro jejich instalaci. Pokud stavíme stání například pro dvě osobní vozidla, možná se dokonce vyplatí pouvažovat o vestavěných dveřích, protože potom by se tento vchod ocenil při pouhém vstupu.

rozestavěný dům

Cena by neměla být rozhodujícím faktorem

V podstatě garážová vrata mohou mít různou podobu, ale rozhodně by měla být bezpečná. Koho například zaujala nabídka sekční verze s dveřmi, což je velmi praktická kombinace, tak se nemusí obávat toho, že by se zřejmě nedoplatil. Rozhodující bude samozřejmě velikost a doplňky vrat, ale pokud nalezneme kolonku sekční garážová vrata s dveřmi ceník, tak můžeme být celkem dobře v obraze s investicí. Navíc je třeba zmínit, že pokud se instalují na elektrické ovládání, tak není třeba vůbec vystupovat z auta, ale pohodlně zmáčknout na ovladač a zajet přímo do garáže.