Skříně, které vhodně doplní interiér

V dnešní době není pořízení bydlení levnou záležitostí, a i z hlediska ekonomického provozu domácnosti se lidé uchylují spíše k menším prostorám bytů a domů. Ty se snadněji udržují, snadněji osvětlují a vytápí.

Potom vzniká náročný úkol, jak se do takové menší domácnosti vejít a přehledně, jednoduše a stylově si uložit vše potřebné od bot, přes oblečení, sportovní vybavení, technické nářadí po kuchyňské spotřebiče, které se používají jen občas nebo rezervní lůžkoviny pro návštěvy či vybavení pro úklidové práce.

Takový problém pomůžou vyřešit vestavěné skříně, které nám z malého prostoru můžou vytvořit geniálně zorganizovanou šatnu u ložnice, pořádný úložný prostor v předsíní nebo třeba vyplnit zdánlivě nevyužitelný kout pod schodištěm, kde se jen muselo uklízet a nebylo pro takové místo žádné jiné využití, které by nepůsobilo jako hromada odložených věcí.

vestavěná knihovna

Nápad na takové využití prostor není ničím novým, a i ve starých historických stavbách se nachází různé prostorné výklenky, které vznikaly již při stavbě a potom byly obložené dřevem, zaplněné policemi a opatřeny závěsem nebo dvířky. V naší době se tento prvotní nápad jenom přivedl k dokonalosti a z vestavěných skříní se díky modernímu materiálu a možnostem povrchových úprav takového materiálu stala kromě praktické, také designová záležitost. Vestavěné skříně tak mohou nabídnout mnohem více než prostory k uskladnění věcí, ale stávají se nepřehlédnutelným a originálním prvkem domácnosti.

vestavěná skříň

Základním stavebním materiálem je lamino, a to si lze zvolit v dřevěném dekoru nebo v různých barvách, podle přání zákazníka. Dále se velice dobře pracuje s ratanem a bambusem pro výplň posuvných a skládacích dveří a velice oblíbené je i sklo. Do skříní se dají přímo u výrobce rovněž obstarat doplňky jako jsou zrcadla nebo různé věšáky, vysouvací zásuvky a police z drátěného programu.

Pro klienty hledající něco originálního, firma nabízí art designový potisk skleněných výplní dveří v mnoha barevných variantách, a tak si lze proměnit vzhled skříní podle své fantazie.