Hodinový manžel

Jednoduchým řešením je využít služeb hodinového manžela. Hodinový manžel opravdu není někdo, kdo by zastával funkci vašeho milence či gigola. Je to zkušený řemeslník, který vám může vypomoct s nejrůznějšími pracemi kolem domu, kanceláře či zahrady. Většinou provádí drobné práce, které trvají přibližně jednu až dvě hodiny.

Od většiny hodinových manželů lze očekávat, že budou rychlí, profesionální a odvedou kvalitní práci, po provedení práce po sobě uklidí a předem vám řeknou odhad ceny, abyste pak nebyli překvapeni její výší.

Většinou vám také vyjdou vstříc s časem a jsou velmi flexibilní. Od spousty z nich lze také očekávat záruku, která je většinou 24 měsíců. Naopak od něj nejspíš nelze čekat „ženské“ práce jako umývání nádobí, praní prádla či žehlení, dále také nevenčí zvířata nebo nehlídá děti, od toho jsou tu jiné profese.

Co zahrnuje práci hodinového manžela:
– opravy vodovodních baterií
– čištění a opravy odpadů
– zapojení pračky, myčky či dřezu
– výměna žárovky
– montáž nábytku nebo také jeho oprava
– montáž WC
– pokládání dlažby či koberce
– vybourání otvoru pro dveře
– zavěšení obrazů a zrcadel
– malování, obkládání, sádrování
– zámečnické práce
– sekání trávy, hrabání listí, prořezávání stromů

Každý hodinový manžel však nabízí trochu jiné služby a proto je potřeba, abyste si včas zjistili, co který manžel provádí za práce. Většina z nich má i své internetové stránky včetně ceníku. Cena se odvíjí od odvedené práce a od její náročnosti. Jsou účtovány hodinovou sazbou a průměrně si účtují 200 – 300 Kč na hodinu a v případě, že je hodinový manžel z jiného města, také cenu za dopravu.

Hodinový manžel je relativně nová služba, která vznikla jako reakce na potřeby lidí. Dnes už je však najdeme téměř v každém městě i menší obci. Pokud si tak nevíte s něčím rady nebo máte spoustu práce a na drobné opravy vám nezbývá čas, není nic jednoduššího než zavolat.