Haló, haló je tu jaro. Přivítejte ho nastartovaným metabolismem

I když vám přišla zima nekonečná, jaro se blíží a bude tu co nevidět. Dost možná jste stále omámeni zimním obdobím, ale jelikož už nám jaro klepe na dveře, je nejvyšší čas mu vykročit vstříc.


Naordinujte si detox organismu

Detox je skvělá věc. Nejenže shodíte pár kilo, ale ještě vás dobije novou energií a sílou do nového nadcházejícího období. Nelekejte se, ale mohou se objevit problémy v podobě únavy, vyrážky či střevních potíží. Je to vlastně dobře, protože tak právě můžeme vidět, jak bylo naše tělo zanešené.

Hned na začátku vyřaďte z jídelníčku smažené, mastné a tučné jídlo. Naopak zařaďte spoustu ovoce a zeleniny, dále pak ořechy, semínka, klíčky a bylinky. Samozřejmostí je vynechání kouření a alkoholu. Pravidelně každý den si dopřejte alespoň půl litru jablečné či hroznové šťávy. Výborné detoxikační účinky má i pomeranč, grapefruit, čekanka, veškerá zelená a listová zelenina nebo červená řepa. Neuděláte chybu s pořízením kvalitního odšťavňovače, jenž využijete během celého roku při udržování zdraví.

Během detoxu zkuste alespoň 3 dny pouze ovocné a zeleninové šťávy. Vyzkoušet můžete nepřeberné množství kombinací a chutí. Kůru jako takovou dodržujte měsíc. Po poctivém dodržování pocítíte blahodárné účinky a vkročíte do jara svěží, odpočatí a s novou energií.


Další pomocníci během detoxikace

·         Zelený čaj – jsou potvrzené jeho blahodárné účinky na lidský organismus. Snižuje krevní tlak a cholesterol,  odvádí škodlivé a nežádoucí toxiny z těla a výrazně napomáhá i během hubnutí.
·         Sport – díky hlubokému dýchání pročistíme plíce a dutiny. Navíc spolu s potem se vyloučí mnoho dalších toxinů. Přednost dejte aerobní aktivitě, jako je například běh, jízda na kole, či na kolečkových bruslích nebo přímo aerobik.
·         Vláknina – napomáhá pročistit zažívací ústrojí a účinně bojuje proti zácpě a nadýmání.