Haló, haló je tu jaro. Přivítejte ho nastartovaným metabolismem

I když vám přišla zima nekonečná, jaro se blíží a bude tu co nevidět. Dost možná jste stále omámeni zimním obdobím, ale jelikož už nám jaro klepe na dveře, je nejvyšší čas mu vykročit vstříc.

zeleninové i ovocné smoothie
Naordinujte si detox organismu

Detox je skvělá věc. Nejenže shodíte pár kilo, ale ještě vás dobije novou energií a sílou do nového nadcházejícího období. Nelekejte se, ale mohou se objevit problémy v podobě únavy, vyrážky či střevních potíží. Je to vlastně dobře, protože tak právě můžeme vidět, jak bylo naše tělo zanešené.

Hned na začátku vyřaďte z jídelníčku smažené, mastné a tučné jídlo. Naopak zařaďte spoustu ovoce a zeleniny, dále pak ořechy, semínka, klíčky a bylinky. Samozřejmostí je vynechání kouření a alkoholu. Pravidelně každý den si dopřejte alespoň půl litru jablečné či hroznové šťávy. Výborné detoxikační účinky má i pomeranč, grapefruit, čekanka, veškerá zelená a listová zelenina nebo červená řepa. Neuděláte chybu s pořízením kvalitního odšťavňovače, jenž využijete během celého roku při udržování zdraví.

Během detoxu zkuste alespoň 3 dny pouze ovocné a zeleninové šťávy. Vyzkoušet můžete nepřeberné množství kombinací a chutí. Kůru jako takovou dodržujte měsíc. Po poctivém dodržování pocítíte blahodárné účinky a vkročíte do jara svěží, odpočatí a s novou energií.

zelený džus
Další pomocníci během detoxikace

·         Zelený čaj – jsou potvrzené jeho blahodárné účinky na lidský organismus. Snižuje krevní tlak a cholesterol,  odvádí škodlivé a nežádoucí toxiny z těla a výrazně napomáhá i během hubnutí.
·         Sport – díky hlubokému dýchání pročistíme plíce a dutiny. Navíc spolu s potem se vyloučí mnoho dalších toxinů. Přednost dejte aerobní aktivitě, jako je například běh, jízda na kole, či na kolečkových bruslích nebo přímo aerobik.
·         Vláknina – napomáhá pročistit zažívací ústrojí a účinně bojuje proti zácpě a nadýmání.

4.7/5 - (7 votes)