Jak a kde sehnat nejlevnější hypotéku

Hypotéka, nebo-li hypoteční úvěr je druh úvěru, který je jištěný zástavním právem naší nemovitosti. Hypotéku si ve většině případech pořizují mladí lidé, kteří staví dům, nebo kupují byt a momentálně na to nemají. Ke splnění jejich snů o společném a vlastním bydlení dopomůže právě hypotéka. Hypotéku nemusí řešit pouze lidé, kteří bydlení hledají nebo kupují, ale i ti kteří plánují rekonstrukci nebo přístavbu k původní stavbě.

novostavba

Při zřízení hypotéky je třeba myslet na to, že při jejím sjednání jsme se upsali nepřetržitému splácení úroků a to každý měsíc. Při vynechání této povinnosti nás může čekat klidně i exekuce nebo jiný nepříjemný postih.

Proto se před zřízením hypotečního úvěru musí banka poradit, zda-li je pro nás vůbec hypotéka udržitelným produktem. To znamená, že zkoumá, jestli máme dostatečné příjmy, stálého zaměstnavatele, nemáme žádné negativní záznamy od jiných bank z důvodu včasného nesplácení. U podnikatelů se také ověřuje, jestli je příjem z činnosti dostačující a dlouhodobě udržitelný.

Dům na klíč

Jak tedy získat co nejvýhodnější hypoteční úvěr právě pro nás? Existují společnosti, které se podrobně zabývají nabídkou hypoték a jsou nám schopny najít tu nejlepší právě pro nás. Pokud možno také tu nejlevnější hypotéku fahd.cz.

Stačí se pouze sejít s odborníkem, který posoudí vaší situaci, cenu nemovitosti nebo je schopen s vámi prodiskutovat, jestli jste právoplatnými kandidáty na získání hypotečního úvěru kvůli vaší minulosti.

Do jaké výše můžete očekávat hypotéku? Banka má své metody výpočtu. Obvykle vypočítává výši hypotéky z ceny nemovitosti, která je dána znaleckým posudkem a ne z ceny pořízení nemovitosti. Hypotéka je schopna vám pokrýt až 90% ceny nemovitosti znaleckého posudku. V některých případech se nabízí i 80%, ale není to příliš běžné.

Doporučuje se se nespoléhat pouze na jeden návrh hypotéky. Žadatel by měl mít možnosti otevřené a měl by se snažit najít tu nejvýhodnější možnost. Přeci jen je to závazek na zbytek života.