Větrání je důležité

Odvětrávání je hodně důležité, protože nevětrání může způsobit plísně. A to byste doma jistě nechtěli! Já si pamatuji sebe, jak jsme chtěla hodně ušetřit, když jsem dělala přístavu a nechtěla jsem tam dělat žádné odvětrávání, protože mi to přišlo hodně zbytečné. Ne jako ta služba, že by mi udělali odvětrávání, ale nechtělo se mi za to dávat tolik peněz. Víte, kolik za to chtěli? Že udělají jen nějakou skulinku na odvětrávání? Skoro deset tisíc korun! A to je pro mě opravdu hodně peněz. A tak jsme si řekla, že to risknu a nic dělat nebudu. Vždyť ta přístavba je jenom koupelna a šatna, takže tam stejně nebudu dlouho, takže na co utrácet peníze, když si za ně můžu koupit něco lepšího a něco takového, co využiji lépe. Třeba novou kabelku. Jak je již ale známo, tak odvětrávání by mělo být všude. Nikdy nezapomenu na mou kamarádku, která se málem rozbrečela, když s jí na záchodě dělala stále dokonal plíseň. Vůbec nevěděla, čím to je a proč se jí to děje, když má doma čisto a snažní se udržovat čisto úplně všude. A tak jsem jí chtěla pomoct a poradila jsem jí, ať si pořídí přípravek na plísně.

Nešetřete na svém domě.

To prý už zkoušela stokrát, ale prý nic nepomohlo. Tak jak je to možné, když ani speciální přípravky na plísně nepomůžou a plísně se drží stále? Hm, docela dost zajímavé. Odvětrávání tam chybělo. Jenže já jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost a myslela jsem si, že to na plísně nemá vůbec žádný vliv. Jenže jak jsem se dost mýlila!

Větrání zamezí plísním.

Je jasné, že i u mě v nové přístavbě se začala dělat plíseň, a to půl roku po kolaudaci. A musím říct, že jsem měla docela velký strach, že se té plísně taky nezbavím stejně jako moje kamarádka. Tak proč se to tam děla? A víte, čím to bylo, že se u mě dělala plíseň? No samozřejmě, že chybělo odvětrávání! Vůbec by mi to nedošlo, to tak brzy? Vždycky jsem větrala celé místnosti, aby se větralo, jenže to asi očividně nepomohlo a nestačilo. chtělo to víc, ale nešlo to nebo jsme zapomněla. Nicméně odvětrávání jsem hodně zanedbala a nyní se mi to bohužel vrátilo nesmrtelnou plísní!