Jak zabezpečit bazén na konci sezóny nebo v době, kdy je mimo provoz?

V zásadě máte dvě možnosti. Buď vybudujete nad bazénem zastřešení, nebo pořídíte mnohem levnější řešení, které svou funkci plní stejně efektivně – krycí plachtu.
bazén a klobouk

Zastřešení

Zastřešení může být posuvné z hliníkových profilů – spojení elegance a funkčnosti v jeden celek. Je však finančně náročné, a pokud nehodláte investovat do takového řešení, nabízí se univerzální přenosné zastřešení z kombinace plastové fólie a hliníkových trubek. Jedná se o levnější řešení, které kromě střechy nad bazénem může posloužit i jako stříška nad zahradním posezením.

Solární plachty

Další možností ochrany vody v bazénu jsou solární plachty. Svým tvarem připomínají bublinkové plastové fólie, ovšem tato speciální plachta dokáže využít tepelnou energie slunce k ohřevu vody v bazénu. Pokryjete-li plochu bazénu solární plachtou, pomáhá udržovat teplotu vody i v průběhu chladných letních nocí. V nabídce se dnes objevují také solární plachty PLUS, které jsou konstruovány s vyššími tepelně izolačními vlastnostmi úniku tepla z bazénové vody. Na trhu je i speciální navíjecí technika pro solární plachty.
vynoření z vody

Krycí plachty

Nejlevnějším řešením ochrany vnitřku bazénu jsou klasické krycí plachty. Vyrábí se z velmi kvalitních tzv. kašírovaných fólií o hmotnostech 140 a 200 gramů na čtvereční metr. Jsou velice odolné proti povětrnostním vlivům a odolají i mechanickému poškození. Vnější lem plachet je zesílen a opatřen kroužky, do kterých se provléká šňůra pro stažení fólie po obvodu bazénu. Zákazníky ověřené plachty vyráběné v České republice mají velmi dlouhou životnost a dobré reference.
bazén se střechou

Jak se krycí plachty aplikují?

V průběhu sezóny, kdy je bazén napuštěn vodou až téměř k okraji, se plachta pokládá přímo na hladinu a zajistí se šňůrkou provlečenou oky, nebo gumovým lanem. Na konci sezony před zazimováním bazénu se bazénová voda vypustí pod úroveň trysek a do vody se přidá zazimovací roztok. Plachta se pokládá přímo na sníženou hladinu vody, není příliš napnutá a tím pádem netrpí a nezkracuje svou životnost. Dlouholeté zkušenosti majitelů bazénů dokonce potvrzují, že pod plachtu neproniká ani vítr a plachta zůstává neporušená po celou dobu zazimování. Po obvodu bazénu se plachta opět stáhne gumovým lankem nebo šňůrkou, podobně, jako v průběhu letní sezóny.