Nejoblíbenější ženské garderóby

Maximální pohodlí – to je hlavním hnacím trendem sebevědomých žen, jimž záleží na svém vlastním způsobu prožívání života. Takové ženy, ať už vyzrálé, nebo mladistvé, se nenechají příliš přesvědčit názory těch, co by je spíše okleštili, sevřeli a ještě více stresovali. Právě sebevědomí je důvodem k tomu držet se vlastního stylu a upřednostnit pohodlný a praktický model před tím, co je k vidění na ulicích.
slaměný klobouk
Pareo a Tunika – zejména v horkých letních dnech se můžete setkat s překrásnými vzory z žoržetu a saténu, zakoupené buď v luxusním butiku, nebo ušité na míru svépomocí. Tuniky se zapínají na knoflíky, parea se jen lehce navazují a přesto mohou být velmi elegantní. Ostatně, takový volný oděv vyznávali lidé již ve starověkém Římě, kdy vynikala v horkém podnebí především praktičnost a vzdušnost. Mimochodem, oděv upnutý na tělo jej více zahřívá než ten, který mezi tělem a látkou umožňuje proudění vzduchu.
Oversized – bez ohledu na to, zda jim sluší, nebo ne, se většina žen doma obléká do něčeho velmi pohodlného. Jestliže pak zjistí, že jim to maximálně vyhovuje, snaží se to opatrně přenést i do společnosti. Ta pak zpravidla reaguje znepokojivě, je to však jen otázka psychologické manipulace. Nesebevědomí lidé totiž potřebují nějaký vzor, vedení, mustr, jehož by chytli a nechali se unášet proudem. Zvláště dnes, kdy vídáme nejčastěji upnuté kalhoty, svírající stehna, hýždě a lýtka, což je jedním ze stresových faktorů dnešní doby.
modelky na molu
Kalhoty s laclem – volné kalhoty upevněné laclem kolem ramen, to je dle některých z nás vrchol nevkusu. Tolerují se pouze u těhotenství. A jsme zas u stejného problému, proč nenosit něco, co nám vyhovuje, a v jakém oděvu se cítíme dobře? Vždyť z anatomického hlediska kalhoty sevřené v pase páskem, který je má na těle udržet, znamená bránit průtoku energie v oblasti břicha, což pak vede dokonce k chorobám. Muži dříve nosili šle a ty byly zárukou pohodlí, později se přešlo na montérky, kde bylo velice důležité, aby se dělníci cítili příjemně a mohli odvést patřičný pracovní výkon. Proč se tedy necítit dobře i v civilním oděvu?