Při zamluvení dovolené využijte speciálních nabídek kanceláří

Last minute, v překladu poslední minuta, v terminologii cestovních kanceláří naprosto základní pojem, který si do svého slovníku přidávají i čeští turisté, kteří při takovém požadavku použijí tento termín při návštěvě cestovní kanceláře nebo na něj kliknou na desítkách webových stránek.
Proč se staly takhle oblíbené? Tyhle zájezdy, které získáte opravdu na poslední chvíli, lákají nižší cenou, jiný klient totiž zruší svou dovolenou a cestovní kancelář, která už vše na dálku v destinaci zařídila, nechce přijít o své peníze, a tak nabídne stejný pobyt za nízkou cenu dalším svým klientům.
krásná pláž.jpg
Můžete narazit dokonce i na ty, kde odlétáte klidně hned druhý den, většinou ale do jednoho až dvou měsíců. Běžnějšími jsou stále pro vzdálenější a exotické destinace, které si může dovolit pouhý zlomek Čechů, prostřednictvím tohoto způsob ale slouží jako splnění snu pro vydání se na jiný kontinent, protože ušetříte několik tisíc korun.
zájezdový autobus ve městě.jpg
Pokud nedisponujete ani základům angličtiny, dejte si pozor, abyste na webových stránkách kanceláře neklikli na takzvané first minute zájezdy. Ten, kdo angličtinu alespoň trošku ovládá, tak pozná, že v překladu „první minuta“ bude naprostý opakem. A přesně tak to je. Tyto pobyty se na rezervačních portálech a v nabídkách kamenných poboček cestovních kanceláří objevují v dnešní době již běžně. Klient si zaplatí dovolenou s velkým předstihem, třeba až na příští rok a vydá za něj také méně peněz než z normální nabídky.
Zajistíte si tak vámi vybraný a nejvhodnější hotel či resort velmi rychle, což je určitě ta největší výhoda. U last minute pobytů musíte počítat s omezenou nabídkou, ba dokonce jen s několika kusy zájezdů, v dnešní době ale u velkých cestovek máte na výběr opravdu velkou škálu možností.
jezero tahoe.jpg
Lidé, kteří tento typ zájezdů upřednostňují ale určitě rádi omezí svůj výběr, pro ně je důležité, aby brzo odletěli a strávili minimálně týden u moře.
Itálie a Chorvatsko láká na pobyty za několik set korun, zde ale stravu a dopravu rozhodně nečekejte, jedná se o základní ubytování na 2 dny. U dalších středomořských destinací seženete zájezdy i pod 10 000 Kč za osobu, pro Kanárské a Kapverdské ostrovy pod 20 000 Kč a exotické ostrovy v Indickém oceánu při troše štěstí si dopřejete už za lehce pod 30 000 Kč.