Proč vsadit na dřevěné postele z masivu borovice 120 x 200


Dřevěné postele z masivu borovice 120 x 200 dnes oslovují stále více zájemců. Těch důvodů, proč roste jejich obliba, je více, pojďme si ty nejdůležitější připomenout:
Snadno ji sestavíte – většina výrobků z masivního dřeva se v současné době dodává ve formě stavebnice. Umožňují to moderní konstrukční prvky a spojovací součásti, s jejichž pomocí je montáž a demontáž opravdu jednoduchá. To je výhodné zejména u výrobků větších rozměrů, které by stěží prošly běžnou dveřní zárubní, a zároveň to usnadní práci při stěhování nebo přemísťování.ložnice v bílém
Jednoduše ji budete udržovat – jednotlivé komponenty jsou ošetřeny povrchovou úpravou, která nevyžaduje žádné zvláštní postupy při běžném úklidu. Stačí navlhčený hadřík, případně čisticí prostředky, na něž jste zvyklí. Vzhledem k tomu, že jde o dřevěný masiv, tedy nikoli dýhované lamino na dřevotřískové desce, nehrozí při náhodném kontaktu s tekutinou žádná újma. Povrch dřevotřískových desek se také může časem odlupovat a desky nasáté vodou mohou zvětšit svůj objem a nevzhledně nabobtnat. To se u masivu nemůže stát.
Vydrží spoustu let – životnost nábytku z poctivého dřeva je několikanásobně vyšší, než u lepených desek z dřevěného odpadu. Největším úskalím dřevotřísky je omezená pevnost spojů, kde se časem vruty rozviklají, a je nutné celý výrobek nahradit novým. Lůžka jsou navíc více namáhána, než např. skříně a komody, a tam se nevyplatí zbytečně riskovat a spoléhat na vlastnosti lisovaných desek z dřevěných pilin.kočka na posteli
Nabídne nebývalý komfort svými rozměry – lůžko pro spaní jedné osoby o rozměrech 80 nebo 90 x 200 cm je skutečně určeno jen pro přespávání. Na tak úzkou postel se kromě vás nic jiného nevejde, pro pohodlné spaní sice postačí, ale tím končíte. Jestliže budete chtít vedle sebe položit notebook, anebo si vzít do rozestlaných peřin snídani nebo svačinu, a vězte, že takových zájemců dnes přibývá, bude pro vás těch 90 cm šířky málo. 120 cm je pak ideální šíře pro občasné psaní, surfování na webu, anebo pro ranní kávu, sendvič a čerstvě vylisovanou pomerančovou šťávu.