Žádné zboží nezůstane bez přepravky

Vhodný výběr přepravních pomůcek má velký vliv i na ochranu životního prostředí. Jak to s tím souvisí? Celkem logicky. Tím, že zvolíte vhodné přepravky a palety, které uspoří místo v dopravních prostředcích. Přesně na této bázi byly zkonstruovány takzvané europalety, které dnes jezdí doslova po celém světě. Není nutné je vozit zpět do místa, odkud byly odvezeny.

paleta na vozíku

  • Jejich rozměry jsou odvozeny od železničních vagónů a také se jim přizpůsobily kupříkladu nákladní automobily.

Někdy se ale stane, že není možné využít ani europaletu a ani žádnou jinou alternativu. Proto výrobci nabízejí zkonstruovat přepravku přesně podle požadavků zákazníka.

  • Pro zkušeného výrobce není problém vyrobit atypické přepravní pomůcky jakýchkoliv konstrukčních řešení, velikostí i nosností.
  • Vyrobené kusy se ošetří standardním způsobem.

Atypické přepravky se nejprve vyzkouší v praxi

Výroba atypické palety je celkem jednoduchá. Zákazník nastíní své požadavky a výrobce následně navrhne optimální konstrukční řešení. Vzhledem k tomu, že by bylo riziko vyrobit celou sérii kusů, vyrobí se pouze jeden vzorek a ten zadavatel vyzkouší v praxi. Pokud vše sedí tak, jak má, může se přistoupit k výrobě potřebných kusů.

  • Jestliže je zboží možné dopravit ve standardních paletách, ale je zapotřebí je zvýšit, pak se přistoupí k výrobě paletových ohrádek (nádstavců), které zajistí stohovatelnost i u nepevných materiálů.
    • Jednotlivé rámy jsou konstruovány tak, aby do sebe přesně zapadly.

dřevěné boxy
Pokud má zákazník zájem, vyrobí se na paletové ohrádky i víko. Veškeré dřevěné palety jsou ošetřeny a vysušeny podle příslušných norem. Což zajistí, že se dřevo zbaví parazitů a zárodků plísní. Sušení dřeva probíhá po dobu třiceti minut při teplotě přes padesát stupňů. Rychlost tepelného ošetření závisí na venkovní teplotě a množství vysoušeného materiálu.