Svěží prádlo není nikterak složitý úkol, přesto jsou pravidla, která byste měli dodržovat

Pokud se vám stává, že ačkoli perete prádlo v aviváži i velmi kvalitním a drahém prášku, který je určený přesně pro ten typ prádla, jaké zrovna perete, a vaše prádlo není vůbec svěží a voňavé, nejspíš nedodržujete jedno z následujících pravidel.

prádlo

Všechno má svá pravidla, dokonce i to, jakým způsobem pereme prádlo. Jaké jsou nejčastější chyby, co děláme špatně, na která pravidla zapomínáme a co nejspíš děláme standardně špatně a neměli bychom to dělat? Na všechny tyto otázky vám s radostí odpovíme v tomto článku.

žehlička

Nezapomeňte, že prádlo je nutné pověsit ihned po tom, co se vypere. Nemůžete je nechávat ani v pračce, mokré a teplé, ani v lavoru nebo koši na prádlo. Je nutné ihned prádlo protřepat a rozvěsit. Proč? Protože prádlo může rychle zvlhnout, ztratit svou vůni nebo začít plesnivět. To se samozřejmě vylučuje s možností mít suché, svěží, voňavé a příjemné prádlo. Pokud necháte prádlo ležet ve vlhku, je velmi pravděpodobné, že si zaděláte na plíseň nebo na tlení. Také si nezapomeňte uvědomit, že je potřeba oblečení a látky do koše na špinavé prádlo dávat vždycky suché. Nikdy do něj nesmíte dát nic mokrého nebo vlhkého. V prádle s ostatními zašpiněnými kousky oblečení byste si opět zadělali na plíseň. Navíc vám prádlo zatuchne. S tím si neporadí žádná sebelepší aviváž.

zvuk

·         Sušení prádla není věda

Nejdůležitější je, počkat, až bude prádlo opravdu suché. Musíte prohmatat ta nejhustější místa na celém kusu oblečení, zdali nejsou mokrá nebo ještě vlhká, než budete moc prádlo sundat ze šňůry. Pokud do skříně uložíte prádlo, které je ještě mokré, ihned se v něm začínají množit bakterie a zaděláváte si opět na plíseň. Navíc vám zatuchne prádlo v celé skříni, minimálně v celé poličce.
Nezapomeňte, že aviváže nesmíte dát příliš! Prádlo potom pomalu schne.