Top 6 rybářských výhod

· Můžete se chlubit délkou svého prutu i na veřejných místech.
Mužská chlubivost nezná mezí. A to se týká nejenom náčiní, ale i rybářského náčiní. Delší nejčastěji znamená prostě lepší. Avšak, pokud se o délce svého prutu bavíte bez khaki kalhot, klobouku se třpytkami a kufříkem plným nástrah, mohla by vás puritánská část společnosti považovat za úchyla.

· Můžete se dívat dalekohledem bez obav z prozrazení
Pokud máte v ruce jen dalekohled a sedíte v rákosí i v případě bezelstného pozorování vodního ptactva, můžete vzbudit nežádoucí pozornost. Plešatý kulturista, jehož přítelkyně se koupe nedaleko od vás, nemusí mít pochopení, že se neztotožňujete s metodou peeping Toma. V případě, že před sebou máte prut, je ale vše v pořádku.

· Máte klid sami na sebe
Odpočinek na rybách je asi mana každého rybáře. Nahozené povolené 2 pruty a na tajňačku ukrytá pytlačka v rákosinách, či jiném litorálním porostu zaručuje jak relaxační šumění větru v orobinci, napětí z případného záběru i drobnou nervozitu ze spravedlivě rozzlobené rybářské stráže, po objevení ukryté pytlačky.

· Neúspěch není neúspěchem
I když nic nechytnete a jste rozčílení z toho, kolik peněz jste do toho zase vrazili a nic nezabralo, můžete se zdánlivě klidnou tváří tvrdit, že o tom rybařina vůbec není.

· Není trapné, když budete na dovolené úplně sám
Pokud trpíte midráky z toho, že s Vámi žádná nechce chodit, na dovolené to vůbec nevadí. Stačí vytáhnout pruty a všem okolo tvrdit, že jste na rybářské dovolené, kterou by Vaše žena/přítelkyně/kamarádka vůbec neocenila.

· Nebudete považován za zbabělce, pokud utečete před hádkou s partnerem
Pokud se doma situace vyvíjí směrem, který rozhodně znamená, že budete pranýřován za Vaše prohřešky, není nic snadnějšího, než se sbalit a s grácií se vypařit k nejbližšímu revíru. Vášeň je přece vášeň a nemůžete za to, že se hádka a ryby potkali v jeden den.