Získejte skvělé chilli papričky

Chilli papričky jsou pro mnohé koníčkem, ale také je to skvělá ingredience do kuchyně, a proto si je můžete buď vypěstovat, nebo snadno zakoupit.

Získejte skvělé chilli papričky

Vypěstujte si je na zahrádce

I v našich podmínkách se dají snadno a úspěšně pěstovat chilli papričky, přičemž samozřejmě jim musíme dát péči a všechno, co ke svému životu potřebují, abychom se zanedlouho dočkali krásných plodů. Nejprve bychom si měli vybrat správný druh, což volíme podle toho, jaké podmínky máme na záhonu. Velkou radost Vám udělá pěstování od semínek, což delší dobu trvá, ale víc si ho užijeme, a navíc nás to vyjde levněji.

plod papričky

Na obalech semínek je napsáno, kam se hodí a jaké mají plody vlastnosti. Prvotní fázi je klíčení a růstu je nejlepší zvládnout v truhlíku. Z něj až rostliny budou mít vyvinuté dva lístečky můžeme přesadit do kelímků samozřejmě minimálně po dvou kusech, aby mohlo probíhat opylování. Samotná semínka se sází v lednu, přičemž z kelímků se rostliny umisťují ven až zmohutní a také se oteplí. Musíme si dávat pozor na vhodnou zeminu, zálivku, optimální množství slunečního záření a další prvky potřebné k životu.

Kajenský pepř

Někdy nemáme možnost si sami vypěstovat rostlinky, a proto můžeme přejít na nákup. Důležité je, aby byli rostliny správně pěstovány a zpracovávány, aby měli důležité látky a také prospěch pro naše zdraví. Pálivý kajenský pepř Nakliceno.cz je skvělým příkladem, protože ten je opravdu skvělý a má také sílu. Název trochu klame, protože to rozhodně není pepř, ale chilli paprička. Musíme pamatovat na to, že opravdu dost pálí, a proto musíme dbát na přiměřené množství.

chiili na tácku

Samozřejmě někdo má pálivé rád a je zvyklí, takže si může dopřát větší množství. Takže se začátku vyzkoušejte trošku a potom můžete dávku zvyšovat. Rozhodně je dobrá pro naše zdraví, protože umí hezky rozproudit krev, což prospívá našemu krevnímu oběhu. Obecně platí, že takto pálivé jídlo zlepšuje trávení, takže se může významně hodit při dietě. Prodává se v praktickém balení o 10 g, které stojí pár desítek korun, takže rozhodně stojí za vyzkoušení.