5 užitečných pomocníků v kuchyni

Byly doby, kdy neexistovaly žádné kuchyňské spotřebiče jako dnes. Když už ale existují a navíc mnohdy za přijatelnou cenu, tak proč je nevyužít? V kuchyni dokážou zastat neocenitelné pomocníky. Ušetří čas i námahu a kromě toho vám umožní si vytvořit vlastní neodolatelné Caffe Late, křupavé tousty či zdravou pomerančovou šťávu bez konzervantů a chemie. No nezní to báječně? A kdo vám že v tom všem pomůže?
každodenní život v kuchyni
·         Kuchyňský robot – univerzální pomocník, který vám zamíchá, našlehá či nastrouhá téměř cokoli, co si budete přát. Dnešní trh nabízí nespočet těchto multifunkčních spotřebičů různých provedení i cenových relací, takže na své si přijde určitě každý, koho už nebaví vše dělat pomocí vlastních sil.
 
·         Toustovač – křupavé tousty se sýrem a šunkou jsou přeci oblíbenou svačinkou či snídaní nejen dětí, tak proč si je občas nedopřát. Mnohé toustovače jsou navíc vybaveny i dalšími skvělými funkcemi.  A tak kromě toustů zvládnou připravit grilovanou zeleninou i vafle, které si pak můžete dát s marmeládou i nutellou.
 opékač topinek
·         Kávovar – bez kávy ani ránu? Poznáváte se? Pak ve vaší kuchyni rozhodně nesmí chybět kávovar. Esspresso či Caffe Late si budete moci dopřát v pohodlí domova v jakoukoli denní dobu. Už nebudete muset čekat na návštěvu kavárny. Šikovný kávovar vám vaší oblíbenou pochutinu připraví během minutky včetně našlehání mléka a bohaté pěny.
 káva v kávovaru
·         Sušička na ovoce – máte velkou úrodu a nechce se vám vše zavařovat? Tak si ovoce nasušte, v zimním období to pak jistě oceníte. Sušit lze téměř jakékoli ovoce včetně hub, které jsou pak výborné nejen v domácí bramboračce. Většina sušiček však zcela bez problému zvládne nasušit i maso a ryby, jen je pak dobré počítat s trochu delší dobou sušení kvůli většímu obsahu vody.
 
·         Odšťavňovač – neocenitelný kuchyňský pomocník, kterého si jistě rychle oblíbíte. A to z jednoduchého důvodu nezaměnitelné kvality doma připravovaných ovocných i zeleninových šťáv, které jsou velmi chutné i zdravé. Neobsahují totiž žádné konzervanty, umělá sladidla ani jiné chemické látky jako v obchodech. Naopak překypují prospěšnými vitamíny, a tak svůj účel plní i při různých dietách včetně těch zaměřených na hubnutí.