Autožárovky pro přední světla H7 se na trhu prodávají v různé kvalitě

Ne všichni výrobci produkují seriózní zboží, na které je spolehnutí. Bohužel se do České republiky dováží i řada nekvalitních žárovek, a dokonce je ani na první pohled nemusíte rozeznat od renomovaných značkových. Vzhledem k tomu, že právě žárovky jsou nejchoulostivější součástkou v autě, a jejich životnost je zpravidla omezená na úkor výkonu, je nanejvýš žádoucí, vybírat z těch renomovaných značkových, kde máte k zakoupenému zboží k dispozici plnou záruku.

rychlé žihadlo

Řidiči ve snaze ušetřit nakupují spotřební zboží (žárovky, motorové oleje atp.) častokrát v pochybných e-shopech, kde se obchoduje s materiálem dováženým z asijských zemí. Příkladem za všechny může být LED žárovka za poloviční cenu ve srovnání s konkurencí, která se v objímce roztavila, spolu s ní i část světlometu, a při reklamaci se majitel e-shopu ohrazoval, že šlo o montáž provedenou neodborným zásahem do konstrukce světlometu, a že je nutný posudek odborníka (soudního znalce), který potvrdí, že šlo právě o výrobek zakoupený v tomto obchodě.

Pozor na žárovky z Asie

Asijské nekvalitní žárovky náš trh doslova zaplavují a překvapivě je o ně i zájem. Nutno však podotknout, že nemusí být homologovány pro silniční provoz, ale co je horší, vykazují buď nedostatečný osvit, nebo svítí naopak tak, že oslňují protijedoucí řidiče. A životnost je ve srovnání se značkovými zhruba poloviční.
Ústřední automotoklub ÚAMK v České republice nechal provést nezávislý test žárovek několika renomovaných výrobců a porovnal je s čínskými levnými modely.

velký světlomet

Ty značkové https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7 svítily do vzdálenosti 75 metrů, prémiové řady zhruba do 100 metrů, aniž by způsobovaly oslnění. Čínské výrobky osvětlovaly silnici většinou pouze do 50 metrů, anebo naopak do 110 metrů, ale svítily tak, jako by šlo o dálková světla. Používáním nekvalitních žárovek riskujete své zdraví a život, oslněný protijedoucí řidič může způsobit vážnou dopravní nehodu a nedostatečný osvit krajnice zas ohrožuje chodce a cyklisty.