Brána do virtuálního světa

První příčky, ze všech úhlů pohledu i ze všech nejrůznějších stran, zaujímá nejnovější HTC Hive, který byl tak nějak pasován na „krále“ headsetů pro virtuální realitu. Společnosti sice nepatří zrovna k tradičním výrobcům, avšak tento produkt bezpochyby předčil veškerá očekávání běžného uživatele.
Disponuje s krásným OLED displejem a rozlišením obrazu 2160:1200 a krásným 90hz refresh ratem. Pomáhá tomu vyšpikovaný precision tracking systém s třiadvaceti senzory a záběrem na všech 360 stupňů, takže přístroji neunikne opravdu žádný, jakkoliv malý, pohyb, který uděláte.
virtuální brýle 

Jedinečnost = jednoduchost?

Spolu s headsetem dostanete také dva joysticky, které mají stejně dobře vyladěnou citlivost na pohyb jako headset se svými 24 senzory pro snímání pohybu. Samy jsou vyzbrojeny veškerými funkcemi, které znásobí pocit, který dostanete z virtuální reality. Kromě oblíbenosti technické vám také nabízí spojení se steamem výběr zhruba 60 her, které můžete se svým VR setem ihned vyzkoušet.
 

Dalo se vůbec něco vytknout?

Byla to hlavně váha celkového zařízení, která je okolo 15 kilo, docela drahá cena (online lze koupit od nějakých 499 dolarů) a taky potřeba kompatibilního počítačového software, abyste si vůbec onu realitu mohli užít. I přes to však HTC Hive představuje dobrou investici pro každého, kdo by si rád doma virtuální realitu chtěl zažít.
 

A konkurence není také marná

Co se týče „síly“ nebo výkonosti, této oblasti stále vévodí Oculus rift + touch, který je bezesporu nejstarší, ale to vůbec neznamená, že by snad za technickým pokrokem meškal. Právě naopak. Kromě headsetu a joysticků nabízí také zařízení pro komunikaci a zvuk a vy se tak ponoříte do virtuální reality ještě více.
virtální realita 
Pokud se opravdu chcete doslova potopit do VR, bude pro vás na prvním místě určitě Playstation VR headset, který vás doslova ohromí hloubkou prožitků, kterých se vám ve virutální realitě dostane.
 
A jestli máte hluboko do kapsy, určitě uvítáte Pansonite VR Headset, který seženete už od 50 dolarů a také není úplně k zahození, ovšem pokud jej porovnáte s předešlými 3, tak určitě poznáte velké rozdíly.