Kouzlo a moc v podobě pobytu v lázních

Už pominula doba, kdy se do lázní jezdilo jen v rámci léčby a lázeňský pobyt byl dostupný jen pro nemocné. Dávno neplatí, že lázně rovná se nemocný pacient. Lázně v dnešní době nabízí a poskytují mnoho příležitostí pro adekvátní relax, načerpání síly, odpočinutí si od shonu, zklidnění pro vaši mysl i tělo. Lázně jsou ideální jak pro jednotlivce, páry, skupiny i rodiny s dětmi. Lázeňský pobyt lze zvolit coby v rámci prodlouženého víkendu, rovněž si můžete užít lázně i po delší časový interval. Každý zajisté si vybere dle svého požadavku

orchidej a aroma

Proč se vydat do lázní aneb významné důvody

  1. Eliminace únavy a získání energie – nejen v zimním období, kdy je nedostatek slunce a takřka každý postrádá energii v rámci slunečních paprsků, ale i v jiném ročním období jsou lázně zkrátka zárukou zbavení únavy, vyčerpání a naopak naberete potřebnou energii. Kombinace čistého vzduchu, zajímavých a blahodárně působících procedur, dostatek spánku a volného času udělá více, než si můžete myslet.

  1. Trpící kůže v chladu – nejen pro postižené lupénkou či ekzémem je zima nepříznivým obdobím a pro ty, kdo žijí ve městě, kde je zvýšený výskyt smogu, pokožka trpí dvojnásob. Celkově léčebné prameny poskytnou vaší pokožce tu nejlepší péči. A v zimě strádá každá pokožka. Stejně tak jsou lázně i vhodné při jakémkoliv dermatologickém problému.

svíčky a orchidei

  1. Zima a přibývání na váze – pro mnohé může být zimní období negativní v tom směru, že více podléháme konzumaci potravin. Díky zimnímu oblečení se sem tam nějaké to kilo schová pod zimní kabát. V létě se více hýbeme, k dispozici je více zeleniny a využití. Proto zima není pro většinu vítaným obdobím. Zdravý životní styl je nutné dodržovat po celý rok. V tomto směru jsou ideálním pomocníkem lázně, kdy máte zajištěn jak dostatek fyzické aktivity a to i na čerstvém vzduchu, ale lze i využít programy orientující se na fitness apod., kde je součástí i nutriční poradce.

  1. Stop bolestem zad – s tímto problémem se potýká většina populace. Nejen v rámci ideální prevence je pohyb a čerstvý vzduch. Pobyt v lázních je zárukou efektivní pomoci. Nejen díky kvalifikovanému personálu v rámci absolvování rehabilitačního programu, též svěření se do rukou terapeuta a především využití léčivých minerálních pramenů. Ty tak dostatečně prokrví a nabudí látkovou výměnu, čímž zároveň nastane pozitivní ovlivnění stavu svalů i zánětlivých procesů.

ručníky a sauna

  1. Lázně pro každého – lázně si lze užít a pojmout jako efektivní dovolenou s celou rodinou a všichni se necháte hýčkat a dopřejete si maximální relaxaci. Stejně tak lázeňský pobyt lze pojmout velmi romanticky. Nejen prostřednictvím procházek po kolonádě, ochutnávkou minerálních vod z pramenů, návštěvou kaváren a restaurací, ale i odpočinek a vychutnání si masáže či jiné lázeňské nabídky.