Elektro z telky

Každý se občas najde pozdě večer u televize a narazí na kanály, kde zkrátka nedávají nic lepšího než telemarketing – a tam to jede. Kromě mixérů, vařičů, wafflovačů, toasterů, nejrůznějších udělátek a dalších hloupostí vám tam také nabízejí zázračné slevy a až příliš výhodné obchody s doplňky ke spotřebičům, bez kterých se zkrátka neobejdete.

toustovač s toasty

Proč vlastně tolik tyto spotřebiče letí? Určitě za to může také velmi „výhodná“ cena, kterou se alespoň prodavači snaží pěkně vsunout. Fungují však některé z těchto spotřebičů tak, jak by měly?
 

Když je třeba rozemlít jablko

Spousta značek mixérů, které vidíte v telemarketingu, to do kamenných obchodů nedotáhne. Proč, to je otázka, možná je to až příliš pod cenou za takovou kvalitu a ostatní se zkrátka bojí o své zboží. Spíše je to ale tím, že záruka je pochybná, funkčnost ještě pochybnější a o tom, jestli tam mohu mixovat například zmrzlé ovoce a ořechy vícekrát než jednou, lze polemizovat. Samozřejmě se může stát, že narazíte na těch pár kousků, u kterých si výrobci dali záležet, osobní praxe však stojí daleko za čárou na jiném poli. Pokud došlo vše v pořádku, technické řešení takovýchto spotřebičů nebylo zrovna nejšikovnější. Sice přístroj oslnil množstvím nejrůznějších programů, které v životě nevyužijete, ale výkon a efektivita už taková sranda nebyla. A nemluvíme pouze o nějakých mixérech, na mysli máme i další zázraky, které zkrátka nejsou úplně hvězdnými výrobky nejvyšší kvality.
elektrický šlehač

Jsou vůbec tak potřebné v kuchyni?

Vůbec ne. Některé spotřebiče sice mohou usnadnit přípravu jednoho či dvou pokrmů, tam ale jejich užitečnost končí. Nyní se už opravdu nebavíme o mixérech, ale spíše o vařičích vajíček a různých vychytávek až příliš specificky zaměřených, aby vůbec mohly být považovány za užitečné nebo aby se vůbec bralo v potaz to, že jsou tak akorát na dvě věci.
 
A pokud se něco rozbije? Tak se určitě na zákaznickém servisu načekáte, protože sami si něco takového, i když jste možná zkušenější technik, nespravíte. Většinou jsou tyto spotřebiče navrženy tak, aby když se rozbijí, byl uživatel nucen nakoupit ještě pár do zásoby.