Jaký je vlastně rozdíl mezi jednotlivými druhy připojení k internetu

Často se lidé ptají, jaký je vlastně mezi těmito dvěma pojmy rozdíl. Často panuje zmatek a nevědomí o tom, jak to vlastně s nimi je a jak se vlastně zapínají, zvláště u starší generace, která moc tyto věci neřešila. Může to být klidně i nový mobil, ve kterém se člověk nevyzná, nebo to taky může být úplně nová technologie. Jisté však je to, že se tady trochu lidé ztrácí. Uvedeme si tedy hned několik rozdílů mezi mobilními daty a Wi-Fi.
čtení textových zpráv 
A)      Dosah a poloha
U wireless fidelity hraje velkou roli vaše poloha, nebo tedy poloha vašeho zařízení. Každá wi-fi funguje přes jistý router, malou krabičku, skrze kterou vám je teda poskytován internet. Tato krabička musí být samozřejmě zapojena do elektřiny a následně se musí člověk na tu síť přihlásit. Každý router má však omezený dosah. Může to být deset nebo klidně i pět metrů. Může to být omezeno terénem, počasím, polohou a také počtem zdí, které dělí router od vašeho zařízení. Každopádně taková mobilní data chytnete všude, kde máte telefonní signál. Mobilní data nemají přesně vyznačený dosah, fungují zkrátka všude. Proto se třeba nemůžete připojit v jiném městě na tu vaši domácí síť, ale můžete si zapnout mobilní data a připojit se tak na internet.
 
B)      Síla signálu
U mobilních dat nemusí řešit sílu signálu (většinou), protože bude prakticky stejně silná, jako je váš signál telefonní. Pokud jste tedy ve městě, bude to silnější než v někde v lese, ovšem i tam se můžete připojit na internet. U bezdrátového připojení je síla signálu více méně souhrnem různých faktorů, které ve výsledku sílu určují. Může to být počasí, počet zdí a překážek mezi zařízením a signálem, může to být počet uživatelů připojených na jednu síť apod.
wifi v přírodě 
C)      Placení
U mobilních dat platíte za každý MB, který proženete na internetu. Většinou máte nějakou přesně danou sazbu od operátora. Zatímco router platíte jednou za měsíc (kolem 400 korun), ale jinak neplatíte nic. Zatímco u mobilních dat musíte mít u operátora tuto možnost povolenou, wi-fi si jednoduše můžete zapnout kdykoliv a kdykoliv ji také můžete vypnout.