Jak změnit svůj životní styl

Pokud si tuto otázku pokládáte již poněkolikáté, je opravdu na čase najít na ni tu správnou odpověď. V jednoduchosti je krása, říká se, a pokud se tohoto hesla budete držet i v případě změny životního stylu dosáhnete výsledků, o jakých se vám ani nesnilo. Jak tedy na to?
běžkyně s kšiltovkou
Neměňte všechno najednou
 Mnoho lidí dělá chybu v tom, že začnou měnit příliš věcí najednou. „Nebudu jíst žádné sladkosti, každý den půjdu běhat, dvakrát týdně cvičit a večeřet budu jen saláty.“ Pokud jste doteď snědli každý den půlku čokolády, běhání pro vás bylo sprosté slovo, ke cvičení jste se dostali maximálně jednou za měsíc a salát jste jedli jedině s majonézou, je potřeba stanovit si trošičku snadnější cíle, jinak skončíte možná už první den.
Nezakazujte si
Změna životního stylu nemá být utrpení, ale naopak. Děláte to proto, abyste se cítili líp. Jenže je to dlouhá cesta a proto je potřeba, abyste se cítili dobře již na začátku, a nakonec zjistíte, že ten životní styl, který jste se tolik snažili změnit, se změnil tak nějak sám. Prostě na některé věci samovolně zapomenete a jiné se stanou součástí vašeho života tak rychle, že to ani nepostřehnete. Neordinujte si proto zákaz všech sladkostí, ale začněte zlehka, například se běžte podívat do prodejny zdravé výživy a ochutnejte zdravější alternativy běžně dostupných pamlsků.
Netrestejte se
Spousta lidí nakonec ukončí svou snahu o změnu jen proto, že po nějaké době ve svých očích selžou v dodržování nastavených pravidel. Někdy vás prostě ta chuť na čokoládu nebo hamburger dostihne a nemůžete si pomoct. To ale vůbec nevadí, pokud totiž většinu času žijete v souladu s vaším novým životním stylem, je to úplně jedno. Naopak si tu „neřest“ můžete ještě více vychutnat s hřejivým pocitem toho, že se vůbec nic nestane, jelikož vaše tělo žije zdravě.
krájená pažitka
O životním stylu nepřemýšlejte, ale žijte ho
Nemusíte donekonečna přemýšlet nad tím, co byste ještě měli změnit, aby to bylo dokonalé. Pokud se jednoduše necháte unášet na vlně vašeho nového stylu a přestanete ho vnímat jako změnu, ale naopak ho přijmete za svůj život, další a další příležitosti vám budou skákat do klína a vy už si jen budete vybírat to, co k vám nejlépe pasuje. Není nutné dřít se v posilovně, pokud raději tančíte a stejně tak nemusíte dělat jógu, pokud chcete běhat.