Kutilství – hobby naší doby

Určitě se Vám již někdy stalo, že se Vám v domácnosti něco pokazilo a Vy jste to museli co nejdříve opravit a nikdo nebyl zrovna po ruce. Inu, nezbývalo Vám nic jiného, než že jste si to museli opravit úplně sami. Ale jak na to? Jen jste se zbytečně trápili. Pokud jste z hlediska oprav úplný laik, tak právě pro tyhle případy byste měli o kutilství vědět víc. Stačí být jen trochu šikovný a vydolovat ze sebe alespoň kapku zručnosti a jistě Vám s dobrými radami půjde vše od ruky, až se nebudete stačit divit.

nářadí

Základem každé výbavy domácího kutila, je bezesporu kvalitní nářadí
Alespoň základně vybavenou dílnu každý z nich mít prostě musí, bez toho to nelze. Mezi základní vybavení patří

kladivo a hřebíky
šroubovák
vrtačka
sada klíčů
kleště
žebřík

klíč

Jako další hlavní věc, která nesmí žádnému kutilovi chybět, je odhodlání a samozřejmě pozitivní přístup k dané práci či opravě. S chutí jde přece všechno líp, to je všeobecně známé moudro. Netřeba ztrácet dopředu hlavu, že se nám to stejně nepovede opravit, že to stejně budete dělat zbytečně a danou věc stejně ještě více rozbijeme. Tak takového myšlenky musíte hned vyhnat z hlavy! Pokud opravdu nevíte, jak na to, stačí si vyhledat na internetu příslušný postup, věřím, že každý, alespoň trochu šikovný kutil si jistě poradí a tím nabere více a více zkušeností pro jeho následné opravářské práce, které už nebudou takovým oříškem, jako ty, které budeme dělat bez sebemenší zkušenosti.

dílna

Každopádně, při každé práci si kutil vždy jistě pořádně umaže ruce, pokud nemá nasazeny kvalitní ochranné rukavice. Proto by měl mít také v základní výbavě tzv. Solvinu, která Vás zbaví všech nečistot z rukou namísto zdlouhavého drhnutí černoty obyčejným mýdlem.
Tak co, drobné opravy už nevypadají jako nedrobný problém, že?