Masáže

Masáž je asi nejstarší a nejjednodušší způsob léčby. Prováděné doteky přinášejí úlevu, navozují pohodu a zlepšují zdraví a to nejen fyzické, ale také psychické, masáže rozvíjejí naši schopnost empatie, vcítit se do potíží druhé osoby.

Dnes máme nespočet masérských salónů, které nabízí velké množství různých druhů masáží.

Čokoládová masáž
Při čokoládové masáži se využívá čokoláda, která má na lidský organismus blahodárné účinky. Je totiž plná vitamínů, minerálů a antioxidantů. Při čokoládové masáži dochází k detoxikaci organismu a odvádění zadržované vody. Pozitivní vliv má také na lidskou pokožku, kterou omlazuje a působí i proti vráskám.

Aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž používá zejména celou řadu olejů, které posilují léčebné účinky.  Je to masáž celého těla a přináší nám relaxaci, zmírňuje stres a napětí, podporuje také lymfatický a krevní oběh. V neposlední řadě má také pozitivní vliv na regenerační proces pokožky.

Thajská masáž
Thajská masáž, jak už název napovídá, byla vyvinuta v Thajsku. Při této masáži se postupuje od nohou nahoru a zaměřuje se na tok energetických drah. Thajská masáž zahrnuje celou řadu protahovacích prvků a je tak vyvíjen tlak na patřičná místa a v těle tak dochází k navození celkové harmonie. Thajská masáž probíhá déle než klasické, trvat by měla přibližně 3 hodiny a působí pozitivně hlavně na bolesti zad a svalstva.

Masáž lávovými kameny
Při této masáži se využívá tlak různých částí těla či předmětů, tedy lávových kamenů. Lávové kameny mají schopnost v sobě dlouho držet teplo a působí na odstranění bolesti a negativní energie. Pokládají se na klíčové body na těle a pomáhají uvolnit svalstvo, dochází tak k celkovému uvolnění těla, ale i mysli a masáž nás zbaví veškerých stresů a napětí.

Lymfatická masáž
Lymfatická masáž se využívá zejména jako kosmetická metoda odstranění celulitidy. Dochází zde ke zvýšenému průtoku lymfy a tím k odstranění škodlivých látek a zvýšení imunity. Masáž se také využívá v případě otoku či jiného sportovního zranění. Provádět se může jednak manuálně nebo také speciálními přístroji nazývanými lymfodrenáž.

Tantrická masáž
Hlavním cílem tantrické masáže je probudit sedm energetických center zvaných čakry. Díky speciálním masážním technikám dochází k rozpouštění starých bloků a usazenin a následně k uvolnění zablokované energie. Používají se zejména jemné doteky a hlazení a doporučená doba masáže je 2 hodiny.