Nadstandartní služby v nemocnici

Jistě víte, že pokud jste byli hospitalizováni v nemocnici akutně či plánovaně, máte nárok se ubytovat v nadstandartním pokoji. Pokud jste byli hospitalizováni plánovaně (např.: provedení určitého vyšetření, operace, výkonu), je nutné tuto skutečnost hlásit dopředu. Kapacita nadstandartních pokojů je velmi nízká, protože jich na oddělení není moc, to za prvé a za druhé jsou velmi vytížené, jelikož jsou pacienty oblíbené. Je sice pravda, že za nadstandartní pokoj si často zaplatíte okolo 1000,- Kč/ za noc, ale na druhou stranu máte svůj určitý komfort, soukromí a větší prostor. Na pokoji máte vždy svou koupelnu + WC, a dále se to pohybuje od různých nemocnic.

lékař

Věci, které můžete na nadstandartním pokoji čekat, jsou např.: lednice, televize, rychlovarná konvice, mikrovlnka, rádio, skříňka, teď už i většinou Wi-Fi a nebo připojení k internetu. V létě je možno požádat zdravotnický personál i o větrák. Některé nadstandartní pokoje mají i přístup na balkon. To u normálních nemocničních pokojů není. Tou hlavní výhodou je to, že na pokoji jste sám, ne s dalšími pacienty a také to, že pokoj vypadá méně „nemocničně“. Mnoho lidí má trauma z hospitalizace v nemocnici a tak je lepší zvolit nadstandartní pokoj, aby trauma bylo co nejmenší nebo třeba vůbec žádné.

Chaos ohledně nadstandartních služeb

Nyní je velkým otazníkem, kde jste hospitalizováni. Nejde úplně s přehledem říci, zda ve Vaší nemocnici tyto služby vůbec nabízejí, zda je provádí standardně, tudíž bez poplatků nebo nadstandardně s poplatkem. Další možnosti nadstandartních služeb , však nezapomeňte konzultovat raději při plánovaném příjmu na určitém oddělení nebo při příjmu akutním (na nadstandartní pokoj budete přemístěni ze standartního pokoje pouze tehdy, když bude nadstandard volný), hned při prvním kontaktu s personálem.

magnetická rezonance

Nadstandartní služby pro nastávající maminky

Maminky, které se rozhodli rodit v dané nemocnici, a už se v ní registrovaly k porodu, by se měly o rozsahu nadstandartních služeb pozeptat ještě před termínem porodu miminka v porodnici jimi vybrané nemocnice. Zase zde platí, že nadstandardy se od nemocnice liší a nejdou objednat dopředu. Vše se řeší až v den příjmu. V některých si můžete v řádu stovek připlatit porodní box, ve kterém budete mít své vlastní WC + sprchu, relaxační vanu, která uleví od porodních kontrakcí. Dále si můžete zvolit, jestli chcete při silných kontrakcích raději použít zdravotně nezávadný plyn, který budete vdechovat při probíhajících kontrakcích nebo raději zvolíte epidurální anestezii, která se provádí standardně při velkých bolestech na žádost rodičky.