Nákupy po sekáčích? Není třeba se stydět!

Chození po sekáčích se stává stále oblíbenější aktivitou studentů, kteří touží po originalitě a to za pokud možno co nejnižší cenu (ne nadarmo se používá označení chudý student). A toto jim dopřávají právě sekáče. Častokrát se v nich dají sehnat úžasné kousky – značkové, zahraniční, kolikrát stále s původní cenovkou. Třeba zmínit, že se také objevují kousky z osmdesátých či devadesátých let, které se jinde sehnat nedají. A jak všichni víme, móda se vrací! Nezahřeje to u srdíčka, vědět, že váš kousek je jediný a že jste za něj utratili třeba jen tu hloupou dvacku?
A jak tedy začít? Nabízím pár tipů a rad, které se vám budou hodit, pokud jste ještě v žádném sekáči nebyli nebo jste třeba jen nakoukli a hned utekli ven.
dřevěné věšáky
1.       Najít za pravá místa
Co si budeme vykládat, existují jak luxusní dražší sekáče, tak i zapadlé obchůdky ve sklepech, kde prodávané kousky kvalitou nijak neoplývají. Chce to hledat to, co vám bude nejlépe vyhovovat. Kdo by taky nechtěl sekáč, ze kterého si odnese překrásné šaty za 45 korun? Pohledejte na internetu, všude se objevují diskuze, kde si lidé vzájemně píší, kam vyrazit. Poptejte se přátel a známých, jestli o něčem neví. A při procházce městem člověk taky leccos objeví. Ve větších městech se také objevují putovní sekáče, obvykle v nějaké hale, kterou na pár dní zaplní oblečením – u těchto bývá nevýhodou, že ne vždy je vyřešení převlékání.
2.       Jak hledat a nacházet
Nevýhodou sekáčů je, že nabízené oblečení nebývá nějakým způsobem roztřízené. Standard ale je, že je vše rozdělené alespoň na dámské a pánské. Pokud máte štěstí na dobré místo, třízeno bývá i dle barev či typu.
Je třeba prohledat prostě vše, kousek po kousku, nikdy nevíte, co se kde může objevit. Sama doporučuji koukat na materiály – máte rádi samet? Sáhněte po čemkoli sametovém. Může to být naprostý hadr, ale nemusí! Jestliže je oblečení rozvěšeno podle kategorií, zajděte se podívat i do jiných. A pokud je váš obchůdek ve stylu hrabárny, obrovského koše s oblečením, prostě hrabte! Ať na dno, pokud dosáhnete.
3.       Kdy a jak často chodit
Je ale dobré si zjistit, jak často se doplňuje zboží. Může to být jednou týdně, každý den, ale i několikrát během něj. Je dobré chodit tak často, jak vám to bude vycházet a zároveň korespondovat s doplňováním zboží.
 Ze zkušenosti bych doporučila chodit hned na otevření. U profláknutějších se stává, že lidé se začnou sházet už 10 minut před otevřením, aby měli ten největší výběr.
kovová ramínka
4.       Tipy na závěr
Na nákupy vyrazte v přiléhavém oblečení, ať můžete zkoušet i přes něj a nemusíte se neustále převlékat (nebo čekat, až se uvolní plné kabinky). Neberte vše jen proto, že je to levné. Bude vám to ležet v šatníku a nikdy si to neoblečete. Pokud jste zaplatili maličko, není to žádná hrůza, ale mít něco doma a nevyužít je veliká škoda.
Na závěr dodávám, že nakupování v sekáčích je o štěstí. Někdy objevíte něco úžasného, jindy nic. A když je váš objev ve špatné velikosti, vždycky se ho můžete pokusit upravit.