Potěšte své blízké a udělejte si radost

To nejkrásnější, co můžete zažívat, je vidět radost v dětských očích. A nejen v nich. Obecně tím nejlepším pocitem, jaký si můžeme sami sobě nadělit, je radost lidí, které jsme potěšili. Z radosti jiných, našich blízkých a milých, ať už se jedná o naši rodinu, o naše přátele anebo i lidi, které nijak zvlášť neznáme, čerpáme svou vlastní energii a potěšení, A pokud to můžeme srovnat, tak naše vlastní radost nám nikdy nezpůsobí tak skvělý pocit štěstí jako cizí radost, kterou jsme my sami vyvolali. Takže i pro nás samotné je velice prospěšné, když budeme činit ostatní šťastnými.

vánoční dárek

A existuje hned několik způsobů, jak takovou radost jiných lidí vyvolat. Někdy stačí obyčejné objetí anebo úsměv, jindy je to malý drobný dárek a někdy jde o něco mnohem většího. Třeba o něco, na co potřebujeme dost peněz. A na tomto místě je nutné se zamyslet, zda nám daný člověk opravdu stojí za to, abychom do jeho štěstí investovali. Je potřeba přemýšlet nad tím, zda si to můžeme dovolit, a zda mu to přinese trvalé štěstí. I když někdy je i pomíjivé štěstí velice cenným zážitkem. Třeba když potěšíte své děti milými dárky pod vánočním stromečkem, to je zkrátka pocit k nezaplacení.

bankovkový papír

Vaše děti budou na Vánoce nadšené

Naštěstí si něco podobného můžeme už všichni dovolit. Snad nikdo na světě by nechtěl zažít to zklamání, kdy svým dětem nemůže dopřát dárky, po kterých dlouho touží. A může to být houpací kůň či živý poník, na tom už nesejde.

podzimní zahrada

Dokud je nám k dispozici americká hypotéka bez dokládání příjmů, tak si naše děti mohou pomyslet prakticky na cokoli, a my jim jejich vroucná přání můžeme splnit. Jistě, jsou věci, které si za peníze nekoupíme, třeba o štěstí se to často říká. Ovšem kdo někdy viděl, jak dokážou být děti šťastné při rozbalování dárků pod vánočním stromečkem. Tak ten o tomto rčení může zcela oprávněně pochybovat.